top of page

Očkování

Vakcinace: Welcome

K podstoupení očkování je nutné být zdravý!

 

Chcete-li se nechat naočkovat před cestou do exotických zemí či zvažujete-li očkování z preventivních důvodů, doporučujeme sjednat předem termín konzultace. Protože některé očkovací látky nemáme standardně dostupné v ordinaci, je potřeba při sjednávání konzultace uvést, o jakou očkovací látku máte zájem.

Pokud jste se zapomněli nechat naočkování před cestou do exotické země a ke vstupu je některé z očkování vyžadováno, nepropadejte panice. Většinu očkování je možné podstoupit v takzvaném "zrychleném schématu", kdy jsou jednotlivé dávky aplikovány ve zkrácené době.

Cena za aplikaci očkovací látky je 150,-.

AVAXIM 16 U

Očkování proti viru hepatitidy A.

 

Očkuje se dvěma dávkami s rozestupem 6 až 12 měsíců.

Cena za dávku

1.400,-

ENGERIX-B 20

Očkování proti viru hepatitidy B. Očkuje se třemi dávkami s rozestupem 1 a 6 měsíců od první dávky.

 

Cena za dávku

950,-

TWINRIX ADULT

Očkování proti virům

 

hepatitidy A a B. Očkuje se třemi dávkami s rozestupem 1 a 6 měsíců od první dávky.

Cena za dávku

1.950,-

VAXIGRIP TETRA

Očkování proti čtyřem nejčastějším kmenům viru chřipky. Očkuje se každý rok jednou dávkou před nebo na začátku chřipkové sezóny.

 

Cena za dávku

500,-

nad 65 let věku 150,-

BOOSTRIX

Očkování proti záškrtu, tetanu a černému kašli. Očkuje se jednou dávkou. Přeočkování je vhodné provézt po 10 letech.

 

Cena za dávku

1.000,-

FSME-IMMUN

Očkování proti viru klíšťové encefalitidy. Očkuje se třemi dávkami s rozestupem 1 měsíc od 1. dávky a 5 až 12 měsíců od 2. dávky. Další přeočkování je po 3 letech a následně každých 5 let.

 

Cena za dávku

1.000,-

BEXSERO

Očkování proti Meningokokové infekci typu B. Očkuje se dvěma dávkami s rozestupem nejméně jeden měsíc.

 

Cena za dávku

3.150,-

TYPHIM

Očkování proti břišnímu tyfu. Očkuje se jednou dávkou, jejíž účinnost je 3 roky. Poté je nutné v případě potřeby provézt přeočkování.

 

Cena za dávku

1.000,-

ZOSTAVAX

Očkování proti viru způsobujícímu pásový opar. Pokud jste v dětství prodělali plané neštovice, do těla se Vám dostal virus, který při oslabení imunity způsobuje pásový opar. Očkuje se jednou dávkou.

 

Cena za dávku

4.650,-

SILGARD

Očkování proti HPV (Human papillomavirus) typ - 16, 11, 16, 18. HPV viry jsou přenosné při pohlavním styku a jsou zodpovědné za vznik genitálních bradavic, pilomů a kondylomat, které se po delší době mohou vyvinout až v rakovinu pohlavních orgánů. Očkuje se třemi dávkami v rozmezí 2 a 6 měsíců od první dávky.

 

Cena za dávku

3.250,-

PREVENAR 13

Očkování proti pneumokokové infekci postihující dýchací soustavu. Nebezpečí je hlavně u starších osob a osob se sníženou imunitou, kde mohou způsobovat závažný zápal plic nebo zánět mozkových blan. Očkuje se jednou dávkou.

 

Cena za dávku

1.600,-

PRIORIX

Očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. Očkuje se jednou dávkou. V případě, že člověk nebyl nikdy očkován, je potřeba přeočkovat po 6 až 10 měsících druhou dávkou.

 

Cena za dávku

750,-

DUKORAL

Očkování proti choleře. Očkování je ve formě nápoje. Očkuje se dvěma dávkami. Po podání první dávky je nutné podat druhou dávku v rozmezí 2 až 6 týdnů. Ochrana vydrží 2 roky a v případě potřeby je nutné podat do dvou let další dávku k prodloužení trvanlivosti očkování.

 

Cena za dávku

2.000,-

VARILRIX

Očkování proti viru způsobujícímu plané neštovice. Pokud jste neprodělali v dětství plané neštovice je vhodné se proti tomuto onemocnění naočkovat, jelikož jeho průběh v dospělosti je často závažnější než ve věku dětském. Očkuje se dvěma dávkami s rozestupem nejméně 6 týnů.

 

Cena za dávku

1.750,-

Vakcinace: Service
bottom of page